Máte dotaz? +420 605 759 742

Atrakce a výlety

Atrakce a výlety

Slunečné pobřeží je jedno z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších přímořských letovisek v Bulharsku. Rozkládá se od kouzelného historického městečka Nessebar přes 8 km dlouhé Slunečné pobřeží až po oblast Sveti Vlas. Široká pláž na pobřeží Černého moře je vhodná nejen pro rodiny s dětmi díky pozvolnému sestupu do moře.

Vodní radovánky: spousta vodních atrakcí jako šlapadla, paragliding, vodní skútry, jachting a další Vám také zpříjemní zdejší pobyt. Kdo má rád hezké romantické procházky, má jedinečnou možnost si vychutnat plážovou promenádu při západu slunce. Pro mladé lidi a rodiny s dětmi je pro změnu atraktivní promenáda plná stánků s nejrůznějšími dobrotami, kolotoči, zmrzlinou a spoustou kavárniček a taveren. Večer nabízí spousta zdejších restaurací a podniků zábavný a pestrý program, který Vám zpříjemní pochutnání na místních koktejlech a dobrém bulharském jídle. Následně budete ubytováni blízko těchto aktivit a přitom v tichém a klidném místě. Pro návštěvníky, kteří si chtějí užít rušného nočního života je zde spousty restaurací, barů a diskoték.

Minivláček: podél celého pobřeží až do městečka Nessebaru jezdí minivláček. Je možné jej využít celý den až do 23.00 hodiny večerní.

Pro milovníky přírody se zde nabízí možnost vydat se do kopců a lesů Balkánského pohoří. Celé okolí lze prozkoumat na kolech, které si můžete zapůjčit. Poradíme Vám kde.

Aquaparky - v okolí jsou k dispozici dva aqvaparky se spoustou tobogánů, skluzavek a jiných atrakcí. na těchto stránkách naleznete více informací o aquaparku v Nessebaru  a druhém aquaparku na Slunečném pobřeží i s mini ZOO pro děti. Do obou aquaparků jezdí pravidelné autobusové linky zdarma potištěny logy aqvaparků.

Autobusová doprava zajišťuje pravidelné spojení mezi Nessebarem, Varnou a Burgasem. Vždy se dostanete, kam chcete.

Nessebar je malebné historické městečko při březích Černého moře, blízko Slunečného pobřeží. Poskytuje spoustu starobylých památek a v roce 1983 bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Městečko Nessebar bylo po tisíce let duchovním centrem křesťanství. Je příkladem zachované architektury bulharské stavby. Středověké kostely v dobrém stavu, dlážděné uličky a jedinečná atmosféra na Vás zapůsobí nezapomenutelným dojmem. Městečko přitahuje návštěvníky svými kouzelnými uličkami, pouličními trhy a historickou atmosférou plnou vůní ze spousty taverniček a mdobových restaurací.

Burgas je jedním z největších přístavů a čtvrté největší město Bulharska. Okolí Burgasu obklopují krásná jezera Burgas, Atanasovsko a Mandra. Burgas má také své operní a baletní divadlo. K nejvýznamnějším památkám v Burgasu patří katedrála Cyrila a Metoděje, arménský kostel, katolická katedrála, kostel Panny Marie a kostel svatého Ivana Rilského. Pro milovníky kultury je zde několik uměleckých galerií a múzeí, například výtvarná galerie Petko Zagorski, která zaujímá tři patra v budově bývalé židovské synagogy. Město Burgas nabízí širokou nabídku aktivit a možností jak strávit čas, ale také místa, kde si můžete příjemně odpočinout.

Sozopol – je romantické malebné městečko se svou typickou atmosférou. Do úzkých uliček, dřevěných domků, malých kostelíčků a kavárniček se zamilujete. Městečko se dělí na dvě části. Stará historická a novější, rušnější ležící na pevnině. Najdete zde také nejkrásnější jižní pláž Charmanite.

Primorsko – oblíbené návštěvní místo českých turistů. Městem protékají dvě řeky Ropotamo a Ďábelská řeka. Na hlavní třídě můžete ochutnat zdejší nejrůznější speciality a zakoupit různé suvenýry. V místních restauracích a tavernách si na chvíli odpočinout a když Vám bude horko, ochladíte se na jedné ze dvou místních pláží.

Varna – město Varna je třetí největší město Bulharska a krásný přístav na břehu Černého moře.

Primorski park Морска градина láká k návštěvě návštěvou delfinária, námořního muzea, ZOO, akvaria Černého moře, nebo se jen příjemně projít. Stránky Delfinária

Apartmány Bulharsko                      Ludmila Skopalová
Klegova 23
Ostrava - Hrabůvka 700 30

Telefon: +420 605 759 742
E-mail: info@apartmanybulharsko.cz